Welcome to bollyart.blog.cz

5. september 2011 at 12:23 | Alenka |  Blog bussiness
Hello and welcome to my blog, which I decided to start as a place where I will be posting my very won digitally created Bollywood fanart. I am no great artist, don´t work commercially and all I do is purely out of love for the amazing world of Hindi cinema and people who represent it.

All the banners, avatars, animation and wallpapers are completely for free use, however DO NOT present it somewhere else as your own work and preferably link back to this website. Remember - stealing destroys creativity.

I do work on requests as well, so if you would like me to create something specific for you, do nost hesitate to ask in the commentaries.

Thank you for reading.


---------------------------------------

Vítejte na mém novém blogu, který vznikl jako místo, kde budu uveřejňovat svoji digitální fanouškovskou tvorbu. Nejsem žádná velká umělkyně a nepracuji pro zisk, všechno, co zde uvidíte, vzniklo z lásky k úžasnému světu Bollywoodu - největšího z odvětví indické kinematografie, a k lidem, kteří Bollywood reprezentují.

Veškeré bannery, avatary, ikony, animace a wallpapery jsou volně k použití, ovšem rozhodně je nikde neprezentujte jako své vlastní, a bylo by milé, kdybyste poskytly i odkaz na tuto stránku, budete-li je někde používat. Pamatujte, že takové krádeže ničí kreativitu.

Pracuji také "na zakázku", takže pokud chcete vytvořit něco specifického přímo pro sebe, neváhejte a nechte mi vzkaz v komentářích.

Pro více informací o tom, co je vlastně Bollywood, může navštívit můj druhý blog bollywood.blog.cz .

Díky za přečtení.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama